KONST / Litografier / Färglitografi 8482249
nr 848 2249
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi , Evy Låås (1923-1999), 130/350, Signerad 82, motivets mått: 70x55
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 september 2013
kl 20:52:03
22/9 20:28:47
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås